Spoorverdubbeling Utrecht CS en Leidsche Rijn
Door het groeiende aantal treinreizigers tussen Utrecht en Woerden rijden er steeds meer treinen op dit traject. Om deze groei op te vangen worden de sporen door ProRail verdubbeld. Tussen Vleuten en Leidsche Rijn is dit al gebeurd, in september 2016 zijn de werkzaamheden tussen Utrecht Centraal en Leidsche Rijn gestart.
Werkzaamheden
Tussen de stations Leidsche Rijn en Utrecht Centraal worden de sporen over een lengte van twee kilometer verdubbeld van twee naar vier. Voor deze spoorverdubbeling wordt een extra - en stillere - brug over het Amsterdam-Rijnkanaal gebouwd. Deze brug komt tussen de huidige spoorbrug en de Hogeweidebrug in te liggen. Ook wordt de bestaande spoorbrug hoger en stiller gemaakt en wordt er een tweede viaduct bij de Thomas à Kempisweg aangelegd. Naar verwachting duren de werkzaamheden op dit traject van eind november 2016 tot en met eind 2018.
Wat betekent dit voor de reizigers?
Treinreizigers en fietsers merken vrijwel niets van de werkzaamheden, de normale dienstregeling blijft van kracht en fietsroutes blijven bereikbaar.
Voor automobilisten zijn er wel een aantal veranderingen. Om de werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe spoorviaduct uit te kunnen voeren worden de Cartesiusweg en de Thomas à Kempisweg versmald. Het Thomas à Kempisplantsoen wordt afgesloten, maar blijft wel bereikbaar voor bewoners en hulpdiensten. Automobilisten moeten daarom rekening houden met extra reistijd. Volgens de planning duurt dit van eind november 2016 tot juni 2017.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie over dit project op de projectpagina van ProRail.